دیدار نماینده مردم اردکان با مدیرکل شورای گسترش وزارت علوم

نماینده مردم اردکان در دیدار با مدیرکل شورای گسترش وزارت علوم درخصوص ایجاد و راه اندازی رشته های تحصیلی مورد نیاز این شهرستان گفت و گو و رایزنی نمود.

"محمدرضا تابش" در این دیدار که پیرو بازدید چندی پیش دکتر مولایی از شهرستان اردکان صورت گرفت، با اشاره به گسترش روزافزون دانشگاه های دولتی و غیردولتی در سطح کشور گفت: توسعه و تقویت آموزش عالی باید براساس مزیت نسبی و آمایش سرزمینی صورت گیرد تا نیازها و ضرورت های هر منطقه در تنوع رشته ها و مقاطع تحصیلی بخوبی لحاظ گردد.

عضو هیات امنا ی دانشگاه علم و صنعت ایران، با تاکید بر مشارکت نخبگان و استفاده از ظرفیت های هر استان در تدوین طرح آمایش آموزش عالی گفت: تولید علم و فناوری با توسعه هدفمند تحصیلات تکمیلی میسر می شود.

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رتبه ممتاز قبولی دانش آموزان یزدی در آزمون های سراسری گفت: با توجه به همین قابلیت نیز باید بستر ارتقاء تحصیلات عالی در استان دارالعلم یزد فراهم آید.

" تابش" با تاکید بر تلاش و هماهنگی بیشتر روسای مراکز آموزش عالی در شهرستان اردکان، خواستار راه اندازی برخی رشته های جدید تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این شهرستان شد.

"اصغر مولایی" مدیرکل شورای گسترش وزارت علوم نیز در این دیدار نسبت به پیگیری و راه اندازی برخی رشته های تحصیلی جدید در مراکز آموزش عالی اردکان دستور پیگیری و قول مساعد داد.

/ 0 نظر / 41 بازدید