تابش: درآمد کشور صرف توسعه زیرساخت‌ها، تولید و اشتغالزایی شود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد که باید از تمام ظرفیت ها و پتانسیل‌های کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان گفت: زمانی که درآمدهای ارزی کشور اضافه تر شود باید این درآمدها صرف توسعه زیرساخت ها، حمایت از روند تولید و اشتغالزایی شده واز صرف کردن در امور جاری پرهیز شود.

وی اظهار کرد: با توجه به تاکیدی که رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی داشته‌اند اهتمام جدی به این مساله امری ضروری است و باید بتوانیم با اتکاء به مجموعه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود کشور را اداره کرده و اتکاء به نفت را کم کنیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر با توجه به فعل و انفعالاتی که در عرصه مذاکرات و حل مساله انرژی هسته‌یی در کشور در حال اتفاق افتادن است، دقت و مراقبت نسبت به مساله اقتصاد مقاومتی ضروری تر به نظر می‌رسد زیرا این امکان وجود دارد که درآمدهای نفتی و سهمیه تولید نفت در کشور اضافه شود در حالی که بیشتر اقتصادمان با استفاده از پول‌های نفت اداره می شود که این مساله ما را در عرصه های مختلف آسیب پذیر می کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اکنون که ممکن است گشایشی در عرصه اقتصادی به وجود آید باید بیشتر مراقبت کنیم البته دولت هم این مساله را وجهه همت خود قرار داده است باید بیش‌تر مواظبت کند تا این پول‌هایی که آزاد می‌شود گشایشی را در اقتصاد کشور ایجاد کند.

 

تابش با تاکید براین که هدف دولت نیز اهتمام برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: متاسفانه چاه ویلی مقابل دولت قرار دارد که در هر صورت مجبور است این زخم هایی که وجود دارد را ترمیم کند و ترمیم آن نیز به صرف کردن منابع زیادی نیاز دارد البته چون مردم انتظار دارند چاره دیگری نیست مانند قانون هدفمندسازی یارانه است که بیش‌تر از این که درآمد داشته باشیم پول از خزانه برداشته و میان مردم توزیع کرده‌ایم.

این نماینده مجلس با بیان این که لاجرم بخشی از توان دولت باید صرف پر کردن چاه‌هایی شود که قبلا کنده شده بود، اظهار کرد: البته بخشی از وجوه درآمدی می تواند در راه کارهای اساسی مانند سرمایه‌گذاری در بخش نفت، صنایع بالادستی، پایین دستی و اکتشافات معدنی و اجرای طرح‌های مهم اقتصادی صرف کند، در واقع باید ابتدا برنامه ریزی و سیاست گذاری لازم در این امر صورت گیرد و بعد عملیات اجرایی فراهم شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: البته مجلس هم می تواند با درک موقعیت حساس کشور با دولت در تعامل باشد و در تدوین قانون برنامه وتصویب لایحه بودجه سالیانه برای انجام کارهای زیربنایی به دولت کمک کند.

/ 0 نظر / 32 بازدید