دیدار مدیرکل و معاونین امورمالیاتی استان با نماینده مردم اردکان

نماینده مردم اردکان در دیدار  مدیرکل و معاونین امور مالیاتی استان یزد گفت: بازتوزیع درآمدهای مالیاتی بصورت صحیح انجام و مردم باید به صورت شفاف از هزینه کرد مالیاتهای پرداختی مطلع شوند.

 

"محمدرضا تابش" گفت: بحث مالیات و خراج در حکومت ها و فقه اسلامی دارای جایگاه خاصی است و شاید به جرات بتوان گفت یکی از دلایل فراز و فرود حاکمیت ها در طول ادوار مختلف، در چارچوب همین مباحث بوده است.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اظهار داشت: مجلس در ارتباط تنگاتنگ با مردم و دولت سعی دارد با اصلاح قوانین مالیاتی کشور به نحوی عمل نماید که با رعایت انصاف و عدالت، شفافیت مالیاتی و رضایتمندی حداکثری مردم حاصل گردد.

 

" تابش" با بیان اینکه اتکاء به درآمدهای کلان نفتی در سالیان متمادی گذشته باعث نارسایی در نظام اقتصادی و همچنین به حاشیه رفتن مالیات در کشور شده است گفت: مالیات به عنوان یکی از منابع مهم درآمد دولتها و محرکی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و ارتقای خدمات اجتماعی باید بصورت جدی تر مورد اهتمام قرار گیرد.

 

نماینده مردم اردکان در ادامه، شاخص هایی همچون عدالت مالیاتی،جلوگیری از فرار مالیاتی و بازتوزیع صحیح درآمدهای مالیاتی را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر توجه به تفاوت درآمد اقشار مختلف مردم در اخذ مالیات عنوان داشت: استفاده از یک سیستم منسجم و کارآمد برای کاهش زمینه های فرار مالیاتی و افزایش پایه مالیاتی با شناسایی صاحبان درآمدی بالا مورد نیاز است که برای دستیابی به این امر استفاده از سیاست های شفاف و اجرا و تدوین قوانین مورد نیاز ضرورت دارد که به موازات آن نیز فرهنگ سازی و تسهیل در فرایند اخذ مالیات از مودیان باید سرلوحه اقدامات مسئولان امور مالیاتی کشور قرار گیرد.

 

"محمدرضا تابش" همچنین تاکید کرد: بازتوزیع درآمدهای مالیاتی بصورت صحیح انجام و مردم باید به صورت شفاف از هزینه کرد مالیاتهای پرداختی مطلع شوند.

 

وی بر رعایت حال اصناف که بواسطه رکود حاکم بر بازار کسب و کارشان رونق آنچنانی ندارد تاکید و توصیه کرد اخذ مالیات از اصناف با مشاوره مجامع صنفی باشد .

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات همچنین مالیات پرداختی توسط کارمندان دولت را که حدود 17 درصد است را با توجه به شرایط اقتصادی فعلی موجب ضعف بیشتر اقتصادی این قشر شریف دانست و خواستار بازنگری  در این امر شد.

 

نماینده مردم اردکان با توجه به تخصیص بخش عمده ای از درآمدهای مالیاتی به شهرداری ها و دهیاریهای شهرستان، پیشنهاد نمود تا در اجرای پروژه های مختلف شهری و روستایی، محل تامین اعتبارات به مردم اعلام گردد تا شهروندان آگاهی بیشتری از نحوه هزینه کرد و نقش مالیات پرداختی در توسعه شهرها و روستاها داشته باشند.

 

" تابش" در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از ارتقاء چارت سازمانی اداره امور مالیاتی اردکان ؛ در عین حال تاکید نمود با توجه به جهش زیاد درآمد مالیاتی شهرستان که متاثر از توسعه صنعتی و اقتصادی شهرستان اردکان است، ضرورت دارد به همین میزان نیز باید امکانات و نیروی انسانی نیز ارتقاء یابد و انتظار دارم مسئولان استان به این امر توجه کافی را داشته باشند

 

نوربخش: اردکان بدلیل توسعه صنعتی بیشترین درامد مالیاتی بین شهرستانهای استان را داراست

 

مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از حوزه مسئولیت خود پرداخت و با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور شاهد کاهش درآمدهای مالیاتی بخصوص از شرکت های بزرگ هستیم اظهار داشت: درآمد مالیاتی شهرستان اردکان بدلیل وجود صنایع بزرگ و متعدد، پس از مرکز استان در رتبه دوم قرا ردارد.

 

"سید رضا نوربخش" گفت: 92 درصد درآمدهای استان یزد باید از محل وصول مالیات تامین گردد و سعی کردیم که این فرایند با کمک خود مردم و شفافیت کامل انجام گیرد.

 


/ 0 نظر / 33 بازدید